Kurumsal NFT Çözümleri

Kurumsal NFT Çözümleri

Her şirketin NFT'si olabilir! Firmanıza ait NFT olabilmesi için bir görsel sanatçı, müzisyen veya oyun tasarımcısı olmanız gerekmiyor. Biz sizin için NFT'ler tasarlıyor, proje geliştiriyor ve satışa sunmanıza destek oluyoruz.

Kurumsal NFT
Nedir?

NFT'leri firmanız için nasıl kullanacağınıza ve kurumsal NFT'ye geçmeden önce, NFT'nin ne olduğunu kısaca tanımlayalım. NFT, değiştirilemez token anlamına gelir. Değişmez olduğundan, ona denk olabilecek başka bir değer olmadığı anlamına gelir.

Kripto paraların aksine hiçbir şey ona eşit olmadığı için NFT'nin eşsizliği garanti eder. Örneğin, sanat eseri gibi. NFT'ler blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Basitçe, blok zincirler, söz konusu dijital varlığın ömrünü kaydeden merkezi olmayan defterlerdir. Bu, tek bir yerde saklanan çok sayıda bilgi olduğu anlamına gelir. Her NFT, blok zinciri içinde benzersiz bir değerdir.

Günümüzde ve gelecekte, varlıklara verilen değer teknolojinin bir sonucu olarak sürekli değişim göstermekte. İş hayatına yeni atılan nesiller için NFT zaten hiç de yabancı olmadıkları bir konu. Bu nedenle gelecekte NFT'ler dijital sahnede önemli bir rol oynayacak. Bu inanç, NFT'lerin sosyal medya ve dijital dünyada kaydettiği ilerlemeden kaynaklanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak, firmanız için NFT'lere yatırım yapmak, popülerliklerinin artacağı tahmin edildiğinden, sizi rakiplerinizden ayıracak güce sahip olacakları konusunda web dünyası hemfikir.

Neden Kurumsal NFT?

NFT'lerin firmanız için önemi, firmanıza ait değerlerin (resim, video, formül, ürün, obje, karakter, proje, eser vb...) türünün tek örneği olması gerçeğinde yatmaktadır. Bu değer marka ile tüketicinin etkileşim kurma ve benzersiz bir deneyim yaşatma fırsatı sunar. Yaratılan eserlerin eşsiz olması onu değerli kılar, müşterinizin aldığı NFT ile kuracağı bağ ve sosyal statü nedeniyle bambaşka bir deneyim yaşatmayı garanti ediyor.

Firmanıza Özel NFT Üretimi

Her firma için şüphesiz farklı NFT çözümü üretmek mümkün, sizin işinize olan bağınız ve bizim tecrübemizle firmanıza ait NFT koleksiyonları oluşturabilir, onlardan hatrı sayılır gelirler elde edebilir, sonraki takaslardan yüzdeler alabilir, bu koleksiyonlar için eşsiz projeler oluşturabilir ve sosyal sorumluluk projelerinizle entegre şekilde NFT koleksiyonlarınıza değer katabiliriz. Kurumsal NFT çözümlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NFT Nasıl Yapılır?

NFT'ler (Non-Fungible Token), ERC-721 veya ERC-1155 gibi Ethereum blok zincirleri üzerinde çalışan dijital varlıkları temsil eden benzersiz tokenlerdir. Bu tokenler, sanat eserleri, oyun aksesuarları, müzik çalışmaları ve daha birçok dijital varlık için kullanılabilir. NFT'ler, standart bir token'dan farklı olarak, birbirlerine eşit değillerdir ve genellikle bir tekil öğe olarak satın alınır veya satılır.

Corporate NFT Projects

Corporate NFT projeleri, şirketlerin dijital varlıklarını satın almak ve takas etmek için kullandıkları NFT'lerdir. Örnek olarak, bir perakende şirketi müşterilerine özel indirimler ve özel promosyonlar için NFT'ler vermeyi düşünebilir. Bir müzik grubu, hayranlarına özel müzik çalışmaları veya etkinlik biletleri için NFT'ler dağıtabilir. Bir otomobil üreticisi, müşterilerine özel aksesuarlar veya özel modeller için NFT'ler satışa sunabilir.

CinFikir Kurumsal NFT Atolyesi

Kurumsal NFT ile Neler Yapılabilir?

Kurumsal NFT, bir şirketin sahip olduğu bir türev ürün olarak kabul edilebilir. NFT, sınırlı sayıda üretilen ve dijital varlıkların benzersizliğini doğrulayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, bir kurum tarafından üretilen dijital varlıkların değerini artırabilir ve bu varlıkların değiş tokuş edilmesini kolaylaştırabilir. Örneğin, bir sanat galerisi bir sanatçının eserlerini NFT olarak satabilir ve bu eserlerin değerini artırabilir. NFT, ayrıca bir kurumun mülkiyet haklarını doğrulamak ve korumak için de kullanılabilir.

Medyada Yer Alma

Kurumsal NFT koleksiyonlarıyla birlikte oluşturacağımız yol haritası kapsamında; yarışma ya da yardım amaçlı projelere destek sağlayarak insanların NFT'nizi satın almalarını teşvik edebilirsiniz. Desteklediğiniz yardım projesi için farkındalık yaratarak işletmenizin medyada ön plana çıkartabilirsiniz.

Daha Çok Müşteri

Oluşturacağımız kurulsam NFT'lerle daha geniş bir kitleyle etkileşim kurarak, ürünleriniz alamayacak ya da o anda işine yaramayacak kişilere ürün yerine NFT değerlerinizi satarak kar elde edebilirsiniz. Bu hem sizin mevcut müşteri portföyünüzün genişlemesine hem de yeni bir gelir kapısı açmanıza yardımcı olcaktır.

Etkileşimi Artırın

Hali hazırda geliştirmiş olduğunuz müşteri kitleniz, oluşturduğunuz NFT'leri görebilir ve onlarla etkileşime girmeye daha istekli olabilirler. Müşteri ve NFT sahipleriyle birlikte yapılacak online etkinlikler sayesinde, yeni çıkacak ürünler ya da vermek sitediğiniz mesajları iletmeniz kolaylaşacaktır.

2010-2022 CinFikir | Tüm Hakkı Saklıdır.

Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası