Firewall, Loglama ve 5651

Firewall, Loglama ve 5651

Yeni çıklan 5651 ve KVKK yasaları ile loglama kurumsal firmalar için hayati önem taşır hale gelmiştir. Firewall cihazları ile gerekli entegrasyonların yapılması sonucunda yasal sorunlar yaşamanızın önüne geçmemiz mümkün.

Ayrıca kişisel veri hırsızlığı ve dijital fidye yazılımları her geçen gün artıyor ve önemli şirket verilerinizin fidyedilerin eline geçmesini istemezsiniz. Veri güvenliği tek bir ürün ile değil katmanlı şekilde yapılmalıdır, firewall bu konuda önemli bir katmandır.

5651 Hakkında
Bilinmesi Gerekenler

5651 Sayılı Yasa Nedir?

İnternet ortamındaki yayınları düzenlemek ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçları önlemek için çıkarılmış olan yasadır. 2007 yılında kabul edilmiştir. 5651 sayılı yasa; içerik sağlayıcı, erişim sağlayıcı, yer sağlayıcı ve toplu internet sağlayıcıları kapsar.

 
 

5651 Sayılı Yasa’ya Göre İçerik Sağlayıcı Kimdir?

Web sitelerinde yayınlanan resim, video, makale, yorum ve benzeri tüm içerikleri sağlayan kişilere verilen genel addır. Bu verileri internet ortamına yükleyen kişi veya kurumlara içerik sağlayıcı ismi verilir.

5651 Sayılı Yasa’ya Göre Yer Sağlayıcı Kimdir?

İnternet ortamında içerik sağlayıcıları tarafından yayınlanan içeriklerin barındırıldığı web siteleri ve bu web sitelerini barındıran sunucu hizmeti veren kişi ve kurumlara verilen isimdir.

5651 Sayılı Yasa’ya Göre Erişim Sağlayıcı Kimdir?

Erişim sağlayıcılar tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan internet erişimini sağlayan kişi ya da kuruluşlardır.

Toplu İnternet Sağlayıcıları Kimdir?

İnternet kullanıcılarına toplu olarak internet hizmeti sunan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Cafe, yurt, otel, park, plaj ve benzeri topluma ait yerlerde sunulan internet hizmeti buna örnektir.

 
 

CinFikir Bilgi Teknolojileri’ne Neden İhtiyaç Var?

CinFikir Bilgi Teknolojileri olarak uzun yıllardır çeşitli alanda hizmet verdiğimiz bilişim teknolojileri çözümlerimizden birisi de Firewall Loglama işlemidir. Uzman ve dinamik ekibimizle birlikte güvenilir ve hızlı bir şekilde loglama işlemlerinizi yapmaktayız. 5651 sayılı yasaya uygun şekilde gerçekleştirdiğimiz loglama işlemlerinizde Loglama sonrası alınan veriler ilgili resmi mercilere yollanacak hale getirilmektedir.

2010-2022 CinFikir | Tüm Hakkı Saklıdır.

Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası